⁠آیا با ویزای توریستی مولتی کانادا میتوان کار کرد و یا تبدیل به ویزای دیگر کرد؟؟؟

ویزای ویزیت یا توریستی مولتی امکان تبدیل به ویزای دیگر را ندارد، نمی توانید کار کنید، نمی توانید تبدیل به پرمیت کار کنید، کلمه تبدیل غلط است، نمی توانید پرمیت کار بگیرید چون نیروی کار خارجی محسوب می شوید و نیاز به پروسه گاورمنت و LMIA دارد. کار بدون پرمیت غیر قانونی است... اخذ ویزای مولتی کار سختی هم نیست چون سیستم امتیاز دهی ندارد... اگر قرار بود هر کسی ویزای مولتی بگیرد و برود پناهنده شود یا کار کند، دیگر کانادا برنامه مهاجرت، ارزیابی، سیستم امتیازدهی و پروسه های پیچیده را نمی گذاشت. لطفا" کمی بیاندیشید و حساب شده پیش روید... ریسک نکنید چون هزینه دارد... ویزای ویزیت با آپشن مولتی یعنی فقط می توانید به جای یکبار، چند بار می توانید بروید آنجا را ببینید یا به اقوام سر بزنید، فقط همین!...

🔅لذا گول حرف های موسسات مختلف را نخورید.

5 1 1 1 1 1

اگر قصد سفر و اقامت در استرالیا را دارید، یا ساکن استرالیا هستید و قصد دارید پذیرای عزیزانتان باشید، دعوتنامه استرالیا به شما کمک شایانی خواهد کرد. چنانچه علاقه مند به کسب اطلاعات درباره دعوتنامه های استرالیا هستید، مطالب پیش رو برای شما مفید خواهد بود.

دعوتنامه استرالیا، نامه ای است که از سوی افراد آشنا و بستگان شما از استرالیا برای دعوت شما به این کشور، یا از سوی ارگان ها به منظور دعوت به همکاری شغلی و علمی، شرکت در همایش ها، خرید، بازدید و مانند آن صادر می شود. این دعوتنامه خصوصا اگر یک دعوتنامه ی رسمی باشد، در حقیقت تضمین تأمین هزینه های زندگی فرد مدعی و اثبات کننده ی وجود شرایط اقتصادی مناسب برای تقبل هزینه های آن فرد، توسط دعوت کننده ای است که می تواند شخص حقوقی یا حقیقی باشد.

 

شرایط ارسال دعوتنامه استرالیا

فرد فرستنده دعوتنامه استرالیا می تواند شهروند بومی یا مهاجر باشد. هر کشوری می تواند برای خود قوانینی در خصوص شرایط ارسال دعوتنامه، شرایط لازم برای دعوت کننده و هم چنین دعوت شونده داشته باشد. قطعاً برای ارسال دعوتنامه از کشور استرالیا نیز شرایطی وجود دارد که هم سو با سیاست های استرالیا است. مثلاً میزان حداقل درآمدی که برای افراد در نظر گرفته می شود می تواند در هر کشوری متفاوت باشد.
این بستگی به شرایط زندگی کردن و تأمین ضروریات زندگی مردم در استرالیا دارد که چه شرایطی باید برای ارسال دعوتنامه استرالیا در نظر گرفته شود؛ هم چنین مهم است که چه تعداد افراد با دعوتنامه های استرالیا به کشور دعوت می شوند و بسته به تعداد آنان این کف درآمدی تغییر می کند. به طور کلی شرایط و قیود لازم در این راستا است که اثبات کننده ی توانایی مالی فرستنده دعوتنامه باشد. به کلام ساده تر وقتی کسی می خواهد دیگری را دعوت کند، اعلام و اثبات می کند که آمادگی پرداخت هزینه های او را دارد یا چنان چه فرستنده دعوتنامه این آمادگی را به صورت صد در صدی نداشته باشد، دعوت شونده توسط دعوتنامه می تواند در باب تمکن مالی خود مدارک بیشتری ارائه دهد تا اطمینان از این جهت حاصل شود.
حتی گاهی اوقات می توان در صورت کسری درآمد، با قرار دادن وثیقه ای، آن کسری را جبران کرد. گاهی ممکن است یک فرد به تنهایی نتواند هزینه های زندگی دعوت شدگان را بر عهده بگیرد و از جمعی استفاده شود به این صورت که دو یا چند نفر تعهدنامه ارائه می دهند که هزینه های دعوت شدگان را بر عهده بگیرند. این ها کلیات دعوتنامه است؛ اما این که نوع دعوتنامه چیست و با چه دلیل و عنوانی صادر می شود نیز می تواند بر تعیین شرایط آن تأثیر گذار باشد.

 

انواع دعوتنامه استرالیا

دعوتنامه می تواند تحت هر عنوانی و با هر دلیلی ارسال شود اما دعوتنامه ها در چند دسته کلی و عمده بیشتر شناخته می شوند که عبارتند از دعوتنامه توریستی، دعوتنامه کاری، دعوتنامه خویشاوندی و خانوادگی، دعوتنامه تجاری استرالیا و دعوتنامه نمایشگاهی استرالیا.

دعوتنامه توریستی استرالیا
نوع توریستی دعوتنامه استرالیا برای کسانی مفید است که قصد دارند برای سفر، دیدار اعضای خانواده از جمله فرزند، پدر و مادر، خواهر و برادر یا دیگر افراد از فامیل و بستگان به استرالیا بروند یا اینکه قصدشان از سفر، ملاقات های کاری یا شرکت در همایش است؛ بنابراین با ارسال دعوتنامه توریستی استرالیا می توان صدور ویزایشان را سرعت بخشید.ارسال دعوتنامه از کشور استرالیا به معنای اخذ ویزا نیست و باید سایر شرایط نیز سنجیده شود و ویزا صادر گردد اما دعوتنامه از کشور استرالیا می تواند در سرعت این روند تاثیر بگذارد. مدت زمان ویزای توریستی معمولا سه تا شش ماه است. صدور این ویزا به شکل الکترونیکی است و در پاسپورت ثبت نمی گردد و تنها کافی است سفارتخانه تأیید کند که فرد ویزا دارد.  ویزای توریستی خود انواع و زیرشاخه هایی دارد.

اگر دوست دارید به عنوان گردشگر به استرالیا سفر کنید یا قصدتان از سفر، دیدار اعضای خانواده و بستگان است، می توانید با دعوتنامه توریستی استرالیا، کار صدور ویزای خود را آسان تر نمایید. اختیارات شما با دعوتنامه ی توریستی و اخذ ویزای توریستی عمومی در استرالیا تنها سه ماه تحصیل است و نمی توانید فعالیت دیگری از جمله شغل و کسب درآمد داشته باشید. مدت اعتبار ویزاهای توریستی عمومی از سه ماه تا دوازده ماه است. نکته ی دیگر لزوم پلیس چک و آزمایشات پزشکی است که تا یک سال اعتبار دارد.
اگر اقوام نزدیک و خویشاوندان شما در استرالیا هستند، می توانند از راه ویزای توریستی با تضمین اسپانسر هم استفاده کنند که معمولاً به این صورت است که ضمن ارسال دعوتنامه توریستی استرالیا، مبلغی را نزد دولت استرالیا می گذارند که معمولاً بین پنج هزار تا پانزده هزار دلار استرالیا متغیر است و آنگاه پس از بازگشت شما آن را پس می گیرند. اعتبار این ویزا نیز از سه ماه تا دوازده ماه است. پلیس چک و آزمایشات پزشکی نیز لازم است که تا یک سال اعتبار دارد. دعوتنامه ی خانوادگی می تواند در اخذ این ویزا به شما کمک کند.
اگر سفر شما به استرالیا به منظور قراردادهای شغلی، شرکت در کنفرانس ها، مصاحبه ی کاری و مانند آن است، می توانید از ویزای توریستی بیزنسی استفاده کنید. دعوتنامه کاری از طرف ارگانی که شما را دعوت کرده است می تواند این روند را سهولت ببخشد.دریافت این ویزا نیز مانند دیگر ویزاهای توریستی از سه ماه تا دوازده ماه است و مانند آن ها نیاز به پلیس چک و آزمایشات پزشکی دارد.

دعوتنامه کاری استرالیا

ممکن است یک کارفرما درکشور استرالیا متوجه سوابق تحصیلی شما بشود و در صورت وجود مدارک نشان دهنده مهارت و تخصص شما و نیز آشناییتان با زبان انگلیسی تصمیم بگیرد برای شما دعوتنامه کاری استرالیا ارسال کند و به این شیوه شما را رسماً استخدام کند. البته دریافت دعوتنامه ی کاری چندان آسان نیست زیرا کارفرما برای فرستادن این نامه می بایست کاملاً شما را در کشور خود ضمانت کند.
این ضمانت طی پروسه ای توسط کارفرما صورت می پذیرد و سپس دعوتنامه از کشور استرالیا صادر می شود. بی شک برای هر کارفرما استخدام یک سیتیزن آسان تر از یک تبعه خارجی است. لازم است متقاضی این دعوتنامه، کارفرما را از هر جهت متقاعد کند تا او راغب شود پیگیر کارهای ضمانت و دعوت شود.
این متقاعد شدن نیازمند آن است که مدرک تحصیلی یا مهارت های شغلی فرد دعوت شونده به قدر کفایت یا حتی بیش از کفایت راضی کننده باشد. هر کشوری ممکن است یه یک یا چند دسته ی خاص از متخصصان نیاز بیشتری داشته باشد. داشتن مدارک قابل توجه در آن تخصص ها، سوابق کاری در زمینه ی مهارت خاص مورد نیاز و هم چنین داشتن دستاوردهایی در آن زمینه مثل اختراعات، انجام پروژه های موفق و نیز داشتن تألیفات اعم از کتب و مقالات مرتبط در توجیه کارفرما بسیار موثر خواهد بود.
مضمون دعوتنامه کاری استرالیا این است که فرد دعوت شده پس از ورود به کشور در کمپانی کارفرما استخدام و مشغول به خدمت خواهد شد. در مورد این دعوتنامه کسانی موفق هستد که به زبان انگلیسی کاملاً مسلط باشند، تحصیلات دانشگاهی آن ها دارای مدرک معتبر باشد و مهارت بالایی در تخصص و رشته ی خود نشان داده باشند.


فرصت های شغلی برای دریافت دعوتنامه استرالیا

آمار فرصت های شغلی استرالیا بستگی به شرایط اقتصادی دارد. اجازه ی اشتغال برای کسی که تمایل دارد در استرالیا اقامت داشته باشد و صاحب کسب و کار باشد الزامی است. بازار کار استرالیا در چند دهه اخیر، پیشرفت های بسیاری از نظر ساختار داشته است که به افزایش امکان اشتغال کمک شایانی نموده است. کشور استرالیا همواره در جهت جذب متخصصان در زمینه های گوناگون می کوشیده است و اگرچه در چند ساله اخیر خبرهایی از وضع قوانین جدید مهاجرتی در استرالیا به گوشمان خورده است، این کشور هنوز در حال جذب نیرو های متخصص است.
این گونه نیست که همه مشاغل به یک میزان شانس داشته باشند. برخی مشاغل که با عنوان pro-rata شناخته می شوند ،همان مشاغلی هستند که متقاضی زیادی دارند و از سوی دیگر ظرفیت کشور استرالیا در آن مشاغل محدود است. در اخذ ویزا با دعوتنامه، بر اساس شرایط شغلی و مهارتی افراد و شرایط کلی و جزئی دیگر امتیازاتی در نظر گرفته می شود. برای اکثر افراد با مشاغل دیگری که خارج از لیست pro-rata هستند، 60 امتیاز کافی است؛ در حالی که برای یک مشاغل لیست شده در pro-rata امتیاز بیشتری لازم است.
مثلاً حسابداری و حسابرسی جزء مشاغل این لیست است که ظرفیت پذیرش آن محدود شده است. افراد دارای این مشاغل برای مهاجرت نیازمند 70 امتیاز هستند و مدت زمان بیشتری نیز باید منتظر بمانند. هم چنین مشاغلی که در حوزه فناوری اطلاعات هستند، مشاغل گروه های مهندسی نظیر مهندشان صنایع، مکانیک، تولید، مشاغل مربوط به حوزه کامپیوتر نظیر برنامه نویسان کامپیوتری، تحلیل گران سیستم و کارشناسان شبکه نیازمند امتیاز بیشتری برای ویزا هستند.
چنانچه ظرفیت مشاغل لیست pro-rata افزایش یابد، یا چنانچه تعداد دعوتنامه کاری برای این مشاغل کنترل شود و از میزان تمرکز بر آن کاسته شده و دعوتنامه کاری برای مشاغل دیگری نیز افزایش یابد، وضعیت پذیرش این مشاغل بهبود خواهد یافت.

دعوتنامه تجاری استرالیا

هنگامی که نیاز به اخذ ویزا و سفر به استرالیا با مقاصد تجاری وجود داشته باشد، می توان از دعوتنامه ی تجاری استرالیا کمک گرفت. دعوتنامه ی تجاری معمولاً از جانب ارگان ها و سازمان ها به منظور تجارت ارسال می شود. دعوتنامه تجاری دارای قوانینی است که می بایست برای حفظ اعتبار آن و تأثیرگذاری اش بر روند صدور ویزا رعایت شود.
این دعوتنامه معمولاً برای انجام فعالیت ها و دادوستدهای تجاری بین کمپانی ها، معاملات، بازدید و خریدوفروش دستگاه ها یا وسایلی باهدف رشد تجاری و اقتصادی فرستاده می شود. هدف از سفر و مدت زمان ماندن در استرالیا باید در این دعوتنامه مشخص شده باشد و چنانچه تأمین هزینه های سفر به عهده کمپانی یا ارگان دعوت کننده است، این مسئله باید در دعوتنامه عنوان شود.

دعوتنامه خانوادگی استرالیا

دعوتنامه ی خانوادگی معمولاً از سوی یکی از اعضای درجه اول خانواده که آمادگی پذیرش افراد خانواده خود و مهاجرت به روش خویشاوندی را دارد ارسال شود. قبول این دعوتنامه نیز مستلزم این است که هم دعوت کننده و هم دعوت شونده واجد شرایط لازم جهت تشکیل پرونده ی مهاجرت باشند.  در این شرایط فرد دعوت کننده ازنظر قانونی مسئول حمایت مالی فرد مهاجر است و هم چنین اطمینان از این نکته می بایست وجود داشته باشد که فرد دعوت شونده پس از ورود درخواست هیچ حمایت یا کمک مالی از طرف دولت نداشته باشد. این دعوتنامه نیز شاخه های دیگری دارد.


دعوتنامه استرالیا جهت مهاجرت همسر و فرزندان

در صورتی که فرد شهروند دائمی باشد و سن قانونی داشته باشد، می تواند همسر و فرزندان را برای زندگی در استرالیا دعوت کند. او در این دعوتنامه و روند تشکیل پرونده را اثبات خواهد کرد که توانایی هرگونه حمایت و سرپرستی همسر و فرزندان خود را دارد. به این شکل که یک قرارداد حمایت مالی امضا می کند که او را متعهد می سازد حمایت لازم از فرد دعوت شونده را داشته باشد.
فرد در صورت داشتن حق اقامت دائمی و سن قانونی هم چنین می تواند برای سایر بستگان خود دعوتنامه خانوادگی ارسال کند. ازجمله برای والدین، پدربزرگ و مادربزرگ، خواهر و برادر و نیز فرزندان آنها، یا نوه ها و فرزندان یتیمی که به سن قانونی نرسیده و ازدواج نکرده اند، بچه های زیر هجده سال که تمایل به سرپرستی آنها داشته باشد یا فردی از وابستگان که فرد نزدیک تری را برای حمایت نداشته باشد.
ارسال دعوتنامه خانوادگی نیز برای هر تعدادی که صورت بگیرد مستلزم داشتن حداقل درآمدی است که قانوناً برای آن تعدادی از دعوت شوندگان در نظر گرفته شده است.


دعوتنامه نمایشگاهی استرالیا

این نوع دعوتنامه استرالیا به منظور بازدید از نمایشگاه هایی که در استرالیا برگزار می شود، ارسال می گردد. هر دعوت کننده باید متن دعوتنامه نمایشگاهی را بر اساس زمینه ی نمایشگاه و شغلی که فرد دعوت شونده دارد تنظیم کند. متن دعوتنامه ی نمایشگاهی و روند ارسال آن از دعوتنامه های کاری و تجاری آسان تر است اما به هر صورت دعوتنامه ای است که رسمی تر از دعوتنامه های خانوادگی و خویشاوندی یا توریستی است؛ هرچند نیاز به امضا و مهر ارگان خاصی ندارد.


دعوتنامه نمایشگاهی از سوی چه کسانی ارسال می شود؟

به طور کلی، برگزارکنندگان نمایشگاه هایی که در طول سال یا در مقاطع خاص در استرالیا برگزار می شود، می توانند برای کمپانی ها و اشخاص حقیقی و حقوقی که تمایل دارند به نمایشگاه خود دعوت کنند، دعوتنامه نمایشگاهی استرالیا ارسال کنند. در این دعوتنامه اطلاعات کامل فرد دعوت کننده و دعوت شونده نوشته می شود؛ ضمن اینکه هدف از سفر، محل اقامت شخص دعوت شونده و چگونگی پرداخت و تأمین هزینه های سفر فرد یا افراد دعوت شده درج می گردد. هر فردی که دعوتنامه نمایشگاهی استرالیا دریافت می کند، با مراجعه به سفارت استرالیا در کشور خود می تواند در راستای اخذ ویزای استرالیا اقدام کند.
مدت زمان اعتبار دعوتنامه نمایشگاهی معمولاً به مدت زمان برگزاری نمایشگاه بستگی دارد. پس از پایان یافتن زمان برگزاری نمایشگاه و اختتامیه ی آن، فرد یا افراد دعوت شده باید به کشور خود بازگردند. ضمناً لازم است برای اطمینان، دعوتنامه نمایشگاهی استرالیا چندین روز پیش از برگزاری نمایشگاه برای افراد ارسال گردد.


دعوتنامه تحصیلی استرالیا

شخصی که می خواهد به قصد تحصیل به استرالیا سفر کند می تواند از نوع تحصیلی دعوتنامه استرالیا استفاده کند. به این صورت که یک شخص یا یک دانشگاه به عنوان اسپانسر برای او دعوتنامه بفرستد. دعوتنامه تحصیلی استرالیا برای فردی مفید خواهد بود که به سن قانونی هجده سال رسیده باشد و هم چنین پشتوانه ی مالی کافی داشته باشد.
فردی که متقاضی دعوتنامه تحصیلی استرالیا است می تواند با هدف افزایش و بالا بردن سطح مهارت شغلی، ارتقاء زمینه ی تحصیلات دانشگاهی یا حیطه ی تخصصی خود در دوره های کارآموزی شغلی شرکت کند. هم چنین می تواند در دوره های کارآموزی جهت افزایش کارآمدی در حرفه ی خود بعد از دریافت دعوتنامه تحصیلی استرالیا شرکت کند و یا بعد از دریافت دعوتنامه، در پروژه ی تحقیقاتی در استرالیا شرکت جوید.

بنابراین فرد متقاضی دعوتنامه استرالیا از نوع تحصیلی، یا باید کارآموز شغلی باشد یعنی فردی که به کارآموزی مبنی بر مکان کار احتیاج دارد تا مهارت شغلی، تحصیلی و تخصصی خود را بالا ببرد. برای این افراد معمولاً زمان دو سال جهت تحقق اهداف تحصیلی شان تعیین می شود.

یا اینکه فردی که خود متخصص، مدیر یا دارای مقام رسمی در دولت است، برای شرکت در دوره های ارتقاء شغل به استرالیا سفر می کند. پیگیری دعوتنامه ی تحصیلی برای چنین افرادی توسط یک کارفرما (نه در داخل استرالیا) تنظیم و هماهنگ می شود. زمان تعیین شده برای این افراد، هجده ماه (یک سال و نیم) است.

گاهی نیز یک فرد متخصص دارای تحصیلات عالی، برای شرکت در پروژه تحقیقاتی و به مدت دوازده ماه (یک سال) توسط یک دانشگاه در داخل استرالیا و یا موسسه ی پژوهشی استرالیایی دعوت می شود.

افراد با داشتن ویزای تحصیلی استرالیا امتیازاتی را کسب می کنند. از جمله ی این امتیازات می توان به تعدادی اشاره کرد:

فرد یا افراد دعوت شونده می توانند تا زمان اتمام دوره ی کارآموزی یا پژوهش، در استرالیا اقامت داشته باشند و مشغول دوره ی کارآموزی باشند که در درخواست ویزای خود و هم چنین دعوتنامه تحصیلی مطرح کرده اند.

هم چنین فرد یا افراد دعوت شده از زمان صدور ویزا تا پایان اعتبار آن می توانند به خارج از استرالیا سفر کنند و مجدداً به آنجا بازگردند.


چه کسی می تواند دعوتنامه استرالیا ارسال کند؟

هر فردی که مقیم کشور استرالیا است می تواند خانواده، اقوام و دوستان خود را با دعوتنامه های استرالیا به آن کشور دعوت کند؛ به شرطی که به نحوی بتواند داشتن توانایی مالی برای بر عهده گرفتن هزینه های زندگی آن فرد و بازگشت او را تعهد بدهد. هم چنین وقتی یک ارگان، مثلاً یک دانشگاه یا یک شرکت استرالیایی برای شخص یا اشخاصی در کشور دیگر دعوتنامه می فرستد تا با آنان همکاری داشته باشد یا آنان را دعوت به بازدید یا شرکت در همایشی می کند، این دعوتنامه به معنای تقبل هزینه های کامل زندگی فرد یا افراد دعوت شونده تا پایان مدت زمانی است که در دعوتنامه کشور استرالیا آمده است.

 

هم چنین دعوتنامه می تواند تنها یک دعوت باشد یا اینکه علاوه بر دعوت، ضمانتی برای شما از سوی کشور مبدأ نیز باشد تا در تسریع صدور ویزای شما تأثیر بیشتری داشته باشد. البته ارسال دعوتنامه استرالیا دلیل کافی و تضمین کننده ی صدور ویزا نیست اما روند آن را به نحو قابل توجهی سرعت خواهد بخشید.

 

هر دعوتنامه از استرالیا یک مهلت زمانی معین دارد که توسط دعوت کننده اعلام شده است و به این معناست که دعوت کننده، تامین مالی دعوت شونده را تا آن زمان تضمین کرده است. اگر فرد دعوت شده با دعوتنامه تصمیم داشته باشد مدت بیشتری از مهلت دعوتنامه را در کشور مورد نظر اقامت داشته باشد، باید مدارک بیشتری که اثبات کننده ی تمکن مالی خودش باشد ارائه دهد.
4.75 1 1 1 1 1

اتحادیه اروپا از 4 نوع سیستم کامپیوتر برای امور مهاجرتی استفاده می‌کند:

✅1⁩.کامپیوتر اروداک EURODAC

این کامپیوتر برای امور پناهندگی مورد استفاده قرار میگیرد در سال ۲۰۰۱ شروع به کار کرده و قسمت اصلی آن در ساختمان کمیسیون اروپا در لوکزامبورگ و قسمت مدیریت آن در ساختمان دی جی بروکسل می‌باشد. بیشترین کاربرد این واحد کامپیوتری برای اجرای قانون دابلین اروپا میباشد.
مانع از این می‌شود که پناهنده در بیش از یک کشور تقاضای پناهندگی بدهد، اثر انگشت افراد ۱۴ سال به بالا در این کامپیوتر به مدت ۱۰ سال بعد از تاریخی که انگشت‌نگاری انجام شده نگاهداری و ذخیره می‌شوند و بعد از ۱۰ سال به طور اتوماتیک پاک می‌شوند.

اگر پناهنده سیتیزن اروپا بشود یا اروپا را به طور قانونی ترک کند اثر انگشت وی قبل از ۱۰ سال پاک می‌شود.

اطلاعاتی که ذخیره می‌شوند شامل:

کشور پناهجو، مکان و تاریخ تقاضای پناهندگی، شماره پرونده، تاریخی که اثر انگشت گرفته شده، تاریخی که اطلاعات فرستاده شدن (اسم و فامیل ثبت نمی‌شوند به دلیل حفاظت از پناهنده).

افرادی که توسط پلیس به دلیل ورود یا خروج غیر قانونی دستگیر شدن و تقاضای پناهندگی ندادن و برگه ترک خاک گرفتن اثر انگشتشان به مدت ۲ سال نگهداری می‌شود‌، اگر این فرد اروپا را به طور قانونی ترک کند اثر انگشت وی قبل از ۲ سال پاک می‌شود.

از کامپیوتر اروداک برای پی بردن به پناهنده‌هایی که سیاه زندگی میکنن نیز مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای کشف افراد تروریست با اجازه کتبی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

برای صادر کردن ویزا یا سایر امور مهاجرتی این کامپیوتر مورد استفاده قرار نمیگیرد، دسترسی به این کامپیوتر برای ادارات محدودیت دارد.

پناهجو می‌تواند با تقاضای کتبی اطلاعات خود را از این واحد کامپیوتر دریافت کند.

✅2. کامپیوتر
V.I.S , Visa Information System

قسمت اصلی این کامپیوتر در شهر strasbourg فرانسه و قسمت دیگر ان در شهر sankt johann اتریش می‌باشد.

این کامپیوتر از تاریخ (۱۰ اکتبر ۲۰۱۱) شروع به کار کرده. کلیه کشورهای شینگن و بریتانیا و ایرلند باید در مدت ۲ سال از تاریخ راه افتادن این کامپیوتر به این سیستم وصل شوند. متقاضیان ویزا زمانی که ویزا بگیرند و یا ویزاشون رد بشود یا تمدید شود یا لغو شود، در کلیه این موارد اثر انگشت و عکس و سایر اطلاعات آنها در این کامپیوتر به مدت ۵ سال بعد از انقضای ویزا ذخیره و نگهداری می‌شود. در چند کشور اروپایی این سیستم هنوز راه نیفتاده و بجای اثر انگشت یک کد برای گیرنده ویزا صادر می‌شود. اثر انگشت از افراد ۱۲ سال به بالا گرفته می‌شود. این کامپیوتر برای شناسایی هویت پناهنده‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد که به این وسیله افرادی که با ویزا آمدند و اثر انگشت دادن مشخص می‌شوند که کدام کشور مسئول رسیدگی به پرونده می‌باشد. هر فرد می‌تواند با درخواست کتبی اطلاعات خود را از این واحد کامپیوتر دریافت کند.

✅3.کامپیوتر
S.I.S , Schengen Information System

این کامپیوتر در شهر strasbourg فرانسه و sankt johann اتریش قرار دارد و برای امنیت ملی می‌باشد.
اطلاعات این کامپیوتر شامل این موارد است:
افراد مجرم، اطلاعات قضایی دادگاهی گزارش پلیس در مورد افراد، اسلحه های دزدی، وسایل موتوری و نقلیه دزدی، مدارک بانکی دزدی و گمشده، مدارک سفید دزدیده شده از ادارات گزارش‌ها و شکایات بانکی از افراد و تخلفات بانکی، پاسپورت های گمشده (در حال حاضر اتحادیه اروپا کامپیوتر مرکزی برای پاسپورتهای صادر شده ندارد و هر کشور اطلاعات خود را دارد و به هم وصل نیستند در سال ۲۰۰۵ می‌خواستند کامپیوتر مرکزی برای دارندگان پاسپورتهای اروپا درست کنن که با رای منفی پارلمان اروپا این کار به انجام نرسید.)

✅4-کامپیوتر S.I.S II
این کامپیوتر که پیشرفته‌تر می‌باشد و به EUROPOL , EUROJUST وصل می‌باشد که موارد متنوع‌تری را در خود ذخیره می‌کند.

5 1 1 1 1 1

 

شرایط کار در انگلستان و درآمد میانگین کارگر ساده و فنی کار چیست؟!

کارگر ساده در انگلستان از ساعتی ۷.۵ پوند تا ۱۲ پوند 
به عنوان یک‌ جوشکار ، جوشکاری لوله تخصصی ساعتی ۲۴ پوند الی ۳۶ پوند 
حقوق تخصص جوشکاری از ۱۵ پوند الی ۶۰ پوند در ساعت
یک نانوا به طور میانگین ساعتی ۱۴ پوند 
به عنوان یک آرایشگر روزانه به طور میانگین ۷۵ الی ۱۵۰ پوند‌ درآمد خواهید داشت
برای مقایسه بهتر 
بیگ مگ مک دونالد ۶ پوند قیمت دارد
هزینه اجاره خانه در مناطق معمولی لندن یک خوابه مبله با اساس ۱۰۰۰ پوند الی ۱۵۰۰ پوند هزینه دارد
هزینه قبوض تا ۱۵۰ پوند میتواند بالا برود
هزینه خورد و خوراک به طور تقریبی‌ برای هر نفر ۲۰۰ پوند است
به طور‌ میانگین برای زندگی در لندن نیاز به درآمد ۲۰۰۰ پوندی است
این در حالیست که همین هزینه ها در برخی استان های دیگر نصف می شود.

5 1 1 1 1 1

لطفا قوانین و شرایط خرید بلیط خارجی را با دقت کامل مطالعه کنید.

شرایط ویزا و اقامت

1- بدون ویزا بودن کشورها به این معنی است که مسافران برای حضور در آن کشور احتیاج به ویزا ندارند؛ اما گاهی برای پرواز و رسیدن به یک کشور بدون ویزا، نیاز به یک یا چند ویزا دارید. برای پرواز به بعضی از کشورهای آمریکا و اقیانوسیه باید از چند کشور بگذرید و در آنها توقف داشته باشید که بدون داشتن ویزای این کشورها، سفرتان امکان‌پذیر نیست. بنابراین همیشه سفر به کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان به معنی نیاز نداشتن به ویزا و سفر بی‌دردسر نیست و باید حتماً از قبل درباره‌ی سفر به کشور مقصدتان تحقیق کنید.
2- در صورتی که هنوز ویزای خود را از سفارت نگرفته اید، حداکثر تا 10 روز قبل از زمان پرواز اطلاعات ویزای خود را برای درج در بلیط به کارشناسان ما اطلاع دهید؛ چراکه در صورت‌ آماده نشدن ویزا از طرف سفارت، سفیران مسئولیتی در قبال بلیط خریداری شده ندارد و این بلیط مشمول قوانین کنسلی می‌شود. قبل از خرید بلیط هواپیمای خارجی در کشورهای نیازمند به ویزا، به تاریخ شروع ویزا، تاریخ انقضای ویزا، و حداکثر زمان ممکن برای اقامت تعیین‌شده که توسط سفارت در ویزا درج شده است، توجه کنید. پیش‌آمدن هرگونه مشکل ناشی از موارد ذکرشده برعهده‌ی مسافر است.
3- ورود به اکثر کشورها نیازمند ویزا است. قبل از خرید بلیط، شرایط ویزای کشور مقصد و کشورهای ترانزیت (کشورهایی که در فرودگاهشان توقف دارید)‌ را چک کنید و در صورت پیدا نکردن اطلاعات کافی، با ما تماس بگیرید. توجه داشته باشید که ترانزیت در کشورهای اروپایی و امریکایی باید کمتر از 8 ساعت باشد، درغیر این ‌صورت مسافر باید ویزای ترانزیت تهیه کند. همچنین درصورت توقف ترانزیت در بیشتر از دوکشور اروپایی (تحت شنگن)، باید ویزای شنگن بگیرید.
4- با ویزای توریستی شنگن، ورود باید از همان کشوری باشد که ویزای توریستی را از سفارت آن گرفته‌اید.
5- در صورت داشتن ویزای شینگن 1 بار ورود، اجازه‌ی خروج از شینگن و ورود مجدد را ندارید.
6- از آن جایی‌که هواپیمایی اتحاد در مسیر تهران ــ‌ تورنتو در دوبلین توقف دارد، داشتن ویزای ترانزیت الزامی است.
7- تمام مسیرهای هواپیمایی چین جنوبی (سیزد) به جز مسیرهای داخل چین، به ویزای چین نیاز دارند.
8- برای پرواز در مسیرهای بلاروس و قزاقستان با هواپیمایی ایرفلوت به ویزای روسیه نیاز دارید، اگر بلیط یک‌طرفه است ویزای یک‌طرفه و اگر دو طرفه است ویزای دو بار ورود ضروری است.
9- برای سفر با ایرلاین تای ایرویز در پروازهای  بالای 12 ساعت ترانزیت باید ویزای بانکوک تهیه کنید.
10- پرواز هواپیمایی تای ایرویز در مسیر کره جنوبی (سئول) با یک توقف در هنگ‌کنگ انجام می‌شود که نیازمند به ویزای هنگ‌کنگ یا پاسپورت کره یا پاسپورت امریکا است.
11- برای پرواز به شهرهای امریکای جنوبی در صورتی که یک ترانزیت در رفت و یک ترانزیت در برگشت داشته باشید، لازم است که ویزای ترانزیت شنگن دوبار ورود یا چندبار ورود (مولتی) بگیرید و در صورتی که  دو ترانزیت در رفت و دو ترانزیت در برگشت داشته باشید، کلا باید ویزای شنگن چندبار ورود (مولتی) بگیرید.
 

 نکاتی درباره‌ی سفر به کشورهای بدون ویزا 

مسافران ایرانی، می‌توانند بدون نیاز به ویزا به چند کشور دنیا سفر کنند؛ طبق فهرستی که در سال ۲۰۱۶ صادر شده، کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در مجموع ۱۱ کشور هستند. در ۲۷ کشور هم ویزا در مرز یا فرودگاه برای ایرانیان صادر می‌شود. صدور ویزا در مرز به این معنی است که مسافران در مقابل پرداخت مبلغی در مرز یا فرودگاه کشور مقصد، ویزای خود را دریافت می‌کنند. در این نوع ویزا، امکان ریجکتی وجود ندارد و دریافت ویزا ۱۰۰ درصد است.
 

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آفریقا

صدور ویزا در مرز

1- کیپ‌وردر
2- کومور
3- جیبوتی: ویزای جیبوتی تنها تا ۱ ماه اعتبار دارد و بعد از ورود، بیشتر از این مدت نمی‌توانید در آن بمانید.
4- کنیا: در صورت ورود به کنیا، تنها تا ۳ ماه اجازه‌ی اقامت در این کشور را دارید.
5- ماداگاسکار: مدت زمان مجاز برای اقامت در ماداگاسکار بعد از ورود به آن، ۹۰ روز است.
6- موزامبیک: بعد از ورود به موزامبیک تنها تا ۳۰ روز اجازه‌ی اقامت در آن را دارید.
7- تانزانیا: ویزای تانزانیا بعد از ورود به کشور تا ۱ ماه اعتبار دارد و بعد از این تاریخ باید کشور را ترک کنید.
8- توگو: ویزای توگو ۷ روزه است و بعد از این تاریخ باید از کشور خارج شوید.
9- اوگاندا
10- سیشل: مدت اقامت در سیشل تا ۳ ماه بعد از ورود است.
11- موریتانی
12- گینه بیسائو: بعد از ورود به گینه بیسائو تا ۹۰ روز اجازه‌ی اقامت در این کشور را دارید.
 

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آسیا

بدون ویزا

1- کردستان عراق
2- مالزی: بعد از ورود به مالزی، تنها تا ۱۴ روز اجازه‌ی اقامت در آن را دارید و بعد از این تاریخ باید کشور را ترک کنید.
3- ارمنستان: بعد از ورود به ارمنستان تا 9۰ روز اجازه‌ی اقامت دارید. 
 

صدور ویزا در مرز

1- لائوس: بعد از ورود به لائوس می‌توانید تا ۳۰ روز در این کشور اقامت کنید.
2- نپال: بعد از ورود به نپال، ۹۰ روز اجازه‌ی اقامت دارید.
3- تیمور شرقی: ویزای تیمور شرقی ۳۰ روزه است و بعد از ورود، بیشتر از این تاریخ نمی‌توانید در آن بمانید.
4- سوریه: بعد از هربار ورود به سوریه، تا ۹۰ روز می‌توانید در آن بمانید.
5- لبنان: کشور لبنان بعد از ورود، تا ۱ ماه به شما اجازه اقامت در کشور را می‌دهد.
6- مالدیو: برای سفر توریستی به مالدیو، بعد از ورود تا ۳۰ روز اجازه‌ی اقامت دارید.
7- سریلانکا: ویزای سریلانکا تا ۳۰ روز بعد از ورود اعتبار دارد.
8- کامبوج: ویزای کامبوج ۳۰ روزه است.

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اروپا

بدون ویزا

1- ترکیه: بعد از ورود به ترکیه تا ۹۰ روز اجازه‌ی ماندن در این کشور را دارید.
2- صربستان: بعد از ورود به صربستان تا 30 روز اجازه‌ی ماندن در این کشور دارید و با این اجازه‌ی ورود نمی‌توانید به اتحادیه‌ی اروپا حوزه‌ی شنگن، کرواسی، بلغارستان، رومانی، امریکا و کانادا و استرالیا سفر کنید.(الان صربستان هم ویزا می خواد)

صدور ویزا در مرز

3- گرجستان: بعد از ورود به گرجستان تا 45 روز می‌توانید در این کشور بمانید.
 

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در آمریکا

بدون ویزا

1- اکوادور: بعد از ورود به اکوادور تا ۹۰ روز می‌توانید در این کشور بمانید.
2- گویان: مدت زمان مجاز برای اقامت در گویان بعد از هر بار ورود، ۳۰ روز است.
3- هائیتی: بعد از ورود به هائیتی تا ۳ ماه اجازه‌ی اقامت در آن را دارید.
4- نیکاراگوئه: نیکاراگوئه تا ۹۰ روز اجازه‌ی اقامت بعد از هر بار ورود را به مسافران ایرانی می‌دهد.
5- ونزوئلا: مدت زمان اقامت در ونزوئلا بعد از ورود تنها تا ۱۵ روز است.

صدور ویزا در مرز

4- بولیوی: ویزای بولیوی تا ۳۰ روز بعد از ورود اعتبار دارد.
 

کشورهای بدون ویزا برای ایرانیان در اقیانوسیه

بدون ویزا

1- نیووی: زمان مجاز برای اقامت در نیووی بعد از هربار ورود تا ۳۰ روز است.
2- ایالات فدرال میکرونزی: بعد از ورود به میکرونزی باید تا ۳۰ روز بعد کشور را ترک کنید.

صدور ویزا در مرز

1- جزایر کوک: ویزای جزایر کوک تا ۳۱ روز بعد از ورود اعتبار دارد.
2- پالائو: ایرانیان تا ۳۰ روز بعد از هربار ورود می‌توانند در پالائو بمانند.
3- ساموآ غربی: ویزای ساموآی غربی تا ۶۰ روز اعتبار دارد.
4- تووالو: ویزای تووالو ۱ ماهه است و باید بعد از این مدت کشور را ترک کنید.
 

شرایط صدور بلیط

1- تغییر اسم مسافر امکان‌پذیر نیست، بنابراین در وارد کردن اطلاعات‌تان دقت کنید. در غیر این صورت، برای تغییر نام مسافر باید بلیط کنسل و دوباره صادر شود که شامل جریمه‌ی کنسلی خواهد شد.
2- امکان رزرو آنلاین برای ارائه به سفارت وجود ندارد، لطفا در صورت نیاز با همکاران ما در آژانس تماس بگیرید.
3- به منظور جا نماندن از پرواز، به مسافت فرودگاه و ترمینال‌های ورودی و خروجی توجه کنید و زمان کافی برای جابه‌جایی بین دو ترمینال را در نظر بگیرید.
4- سن فرزندتان را هنگام خرید بلیط رفت و برگشت، با شرایط و قوانین کودک یا نوزاد مطابقت دهید.
5- حضور مسافران پروازهای خارجی حداقل 4 ساعت قبل از پرواز در فرودگاه الزامی است.
6- صدور پرواز یک طرفه تنها زمانی امکان‌پذیر است که یکی از شرایط زیر را داشته باشید:
 اقامت دائم یا موقت کشور مقصد
 ویزای بلندمدت با شرایط تاریخ انقضای بیش از یک‌سال (برای مثال ویزای دانشجویی و...)
 داشتن بلیط ادامه‌ی مسیر
5- پیش از خرید بلیط، تاریخ بلیط خود را با تاریخ ویزا انطباق دهید. مسئولیت مغایرت تاریخ بلیط و ویزا به عهده مسافر است.
 

قوانین استثنایی شرکت‌های مختلف هواپیمایی

1- در پروازهای هواپیمایی کویتی با ترانزیت بالای 8 ساعت، اقامت در هتل‌های کشور کویت با پرداخت هزینه توسط مسافر ضروری است.
2- پروازهای هواپیمایی ایراسیا و پگاسوس  و ایرعربیا بار و پذیرایی ندارند.
3- مسافرانی که قصد سفر به کشورهای اروپایی حوزه‌ی شنگن دارند، نمی‌توانند با هواپیمایی بریتیش ایرویز با ترانزیت در لندن، بلیط تهیه کنند. 
4- در پروازهای هواپیمایی اکراینی برای بلیط‌های بین کشورها که مبداء پرواز از ایران نیست، چک این فقط به صورت آنلاین (Check in online) ممکن است.
5- هواپیمایی امارات برای پرواز در مسیر نیوزلند (آکلند) در بریزبین (استرالیا) توقف دارد که نیازمند ویزای ترانزیت استرالیا است، در غیر این‌ صورت مبلغ 75 دلار از مسافر اخذ می‌شود یا مسافر دیپورت می‌شود. 
6- میزان بار هواپیمایی ایژین‌ در مسیرهایی که مبداء یا مقصدشان تهران باشد، هر بسته (PC) معادل 30 کیلو است. این میزان در مسیرهای داخلی اروپا هر بسته معادل 23 کیلو است.
7- میزان بار هواپیمایی عمان ایر هر بسته (PC) معادل 15 کیلو است و در صورتی که 2 بسته باشد، مجموع بار نباید از 30 کیلو تجاوز کند. 
 

قوانین استثنایی مسیر امریکا و کانادا و استرالیا 

1- مسافرانی که قصد سفر به امریکا و کانادا دارند، اگر 2 توقف در آمریکا و کانادا داشته باشند، در اولین توقف در آمریکا و کانادا بار مسافر تحویل داده می‌شود و مسافران می‌بایست خودشان بارشان را به ایرلاین بعدی تحویل دهند.
2- در مسیرهای امریکا و کانادا به محض ورود در اولین شهر، مسافران باید فرآیند چک ویزا (امیگریشن) را طی کنند، بنابراین اگر قصد سفر در این مسیر را دارید، مدت ترانزیت تا پرواز بعدی را حداقل 3 ساعت در نظر بگیرید.
3- در پرواز مسیر نیوزلند (آکلند) ویزای هوایی استرالیا ضروری است، لطفا قبل از تهیه‌ی بلیط شرایط اخذ ویزا را بررسی کنید. 
4- برای پرواز در مسیر کیتو (آمریکای جنوبی) با هر ایرلاینی، لازم است ویزای ترانزیت آن شرکت هواپیمایی را تهیه کنید. 
5- در صورتیکه از پرواز British به مقصدهای آمریکا یا کانادا استفاده میکنید، با توجه به داشتن ویزای کشور مقصد، در صورتیکه پرواز ادامه مسیر در همان روز ورود به لندن باشد ( تاریخ به وقت محلی لندن تغییری نداشته باشد ) نیازی به داشتن ویزای ترانزیت نمیباشد .
5 1 1 1 1 1

 

پس از تسلیم درخواست پناهندگی در سوئد 🇸🇪 چه اتفاقاتی برای شخص پناهنده می افتد ؟

پروسه انگشت نگاری
بعد از تسلیم درخواست پناهندگی از افرادی که سن آنها بالای ۱۴ سال تمام می باشد انگشت نگاری صورت می گیرد ، علت انگشت نگاری توسط اداره مهاجرت سوئد ، استعلام از سیستم اطلاعاتی یکپارچه کشورهای عضو شنگن ( SIS ) برای اینکه قبلا در سوئد سایر کشورهای عضو شنگن درخواست پناهندگی توسط متقاضی ارائه شده است یا خیر ؟

مصاحبه
بعد از پروسه انگشت نگاری مصاحبه توسط آفیسر اداره مهاجرت انجام میگردد ، صداقت و شفافیت متقاضی در مصاحبه کمک شایانی به روند پرونده می نماید .

💳 کارتLMA
پس از درخواست پناهندگی و همینطور مصاحبه با متقاضی قبضی به وی داده می شود و چند روز پس از آن کارتی به نام LMA جایگزین قبض می شود ، کارت LMA نشان دهنده این است که شخص در سوئد پناهجو می باشد و این کارت را تا زمان دریافت پاسخ پناهندگی همیشه باید همراه داشته باشد ، پس از پاسخ اداره مهاجرت ( موافقت یا عدم موافقت ) کارت LMA باید تحویل اداره مهاجرت گردد .

تست رایگان سلامتی و زبان
در صورتی که اداره مهاجرت لازم بداند جهت اطمینان از ملیت پناهجو می تواند تست زبان برگزار نماید ، همچنین تست چک آپ سلامتی نیز رایگان انجام می شود .

محل اقامت و کمک هزینه موقت روزانه
زمانیکه متقاضی درخواست پناهندگی ارائه می دهد مسکن موقتی از طرف اداره مهاجرت برای او در شهر مورد نظر فراهم می شود ، اگر اگر خود متقاضی بخواهد از مسکن ( اقوام و بستگان خود در سوئد) استفاده نماید ، دیگر مبالغی برای مسکن به وی تلعق نمیگیرد ، اگر پناهجو نتواند از پس هزینه های امرار و معاش خود بر بیاد دولت مبالغی را روزانه به صورت موقت به او میدهد ، در اینصورت برای شخص کارت بانکی صادر شده و مبالغ زیر روزانه به حساب وی واریز می گردد .

هزینه روزانه برای افراد بزرگسال مجرد : ۷۱ کرون
هزینه روزانه برای افراد بزرگسال در یک خانواده : ۶۱ کرون
هزینه روزانه برای کودکان تا سن سه سال : ۳۷ کرون
هزینه روزانه برای کودکان ۴ تا ۱۰ سال : ۴۳ کرون
هزینه روزانه برای کودکان ۱۱ تا ۱۷ سال : ۵۰ کرون
کمک هزینه مسکن در صورت پیدا کردن شغل در شهری که اداره مهاجرت آنجا مسکن ندارد : برای افراد مجرد ماهیانه ۳۵۰ کرون ، برای خانواده ماهیانه ۸۵۰ کرون

خدمات بهداشتی و درمانی موقت
پناهجویان دارای حق درمان پزشکی ، درمان اورژانسی و درمان دنداپزشکی دارند که توسط اداره بهداری تعیین می گردد ، کودکان زیر ۱۸ سال همانند کودکان زیر ۱۸ سال سوئدی حق درمان مشابه ای دارند .

5 1 1 1 1 1
عضویت در خبرنامه پیامکی
web tracker